Jak samodzielnie pofarbować włosy

Kiedy nie możemy skorzystać z usług fryzjerskich, a mimo to chcemy wyglądać dobrze, możemy niektóre zabiegi wykonać w domu. O ile strzyżenie wymaga pewnej wprawy, o tyle koloryzacja nie jest zbyt skomplikowana. Jak samodzielnie pofarbować włosy, żeby dobrze wyglądać?

 

Pierwszą kwestią, kiedy bierzemy pod uwagę domowe farbowanie włosów jest wybór odcienia. Kiedy nigdy nie farbowałyśmy włosów w domowych warunkach, najlepiej pozostać przy sprawdzonym kolorze. Jeśli zastanawiamy się, jak samodzielnie pofarbować włosy, wybierzmy z palety kolor zbliżony do obecnego.
Bezpiecznym wyborem będzie zakup szamponu koloryzującego. Taki produkt jest łagodniejszy niż tradycyjna farba do włosów i dość łatwo się zmywa.
Aby domowe farbowanie włosów było bezpieczne, musimy zabezpieczyć skórę twarzy kremem, oraz założyć niewyjściowe ubranie, które w razie zabrudzenia można będzie wyrzucić.
Zastanawiając się, jak samodzielnie pofarbować włosy, musimy pamiętać, że farbę nakładamy najpierw na odrosty, a następnie na całą długość.

 

Osoby, dla których domowe farbowanie włosów to czarna magia, mogą skorzystać z podpowiedzi w internecie. Ponadto, zawsze należy czytać ulotkę i wykonać próbę alergiczną.
Jeśli kompletnie nie wiemy, jak samodzielnie pofarbować włosy, możemy poprosić o pomoc domowników. Zdarza się, że obawiamy się efektów takiej koloryzacji, dlatego w niektórych przypadkach lepiej jest udać się do profesjonalnego salonu i oddać się w ręce zawodowych fryzjerów.

Może Ci się również spodoba