Peruki syntetyczne – poradnik dla początkujących

Bujne, lśniące włosy to bez wątpienia atut kobiecej urody. Co jednak mają zrobić panie, które z różnych powodów, najczęściej choroby utraciły włosy? Wówczas najprostszym sposobem na poprawę wyglądu a przede wszystkim dodanie pewności siebie będzie zakup peruki. Do wyboru mamy dwa ich rodzaje: peruki naturalne oraz peruki syntetyczne. W poniższym tekście opiszemy, co sprawia, że warto sięgnąć po perukę syntetyczną, jakie są jej główne zalety, czy jest to produkt tylko dla kobiet. Zapraszamy do lektury.

Kiedy warto sięgnąć po perukę syntetyczną?

Peruki syntetyczne są najczęściej kojarzone z produktem, którego celem jest ukrycie braku naturalnych włosów. Nie jest to jednak oczywiście ich jedyna funkcja. Peruka syntetyczna może się przydać w wielu sytuacjach, na przykład:

– na specjalne okazje typu bal, gdy chcesz całkowicie zmienić swój wygląd np. mieć burzę blond włosów w ten jeden, wyjątkowy wieczór,
– gdy planujesz zmienić kolor i długość swoich prawdziwych włosów, ale nie jesteś gotowa na taką zmianą od razu. Peruki syntetyczne pozwalają dobrać niemalże każdy kolor lub długość włosów, co pozwala przetestować swój nowy wygląd.
– gdy masz problemy z włosami, takie jak łysienie, choroby skóry głowy, nadmierne wypadanie lub uszkodzenie włosów częstym farbowaniem, niewłaściwą pielęgnacją, i nie chcesz pokazywać takich włosy publicznie,
– gdy powracasz do zdrowia po chorobie nowotworowej i nie chcesz czekać miesiącami, aż odrosną Twoje własne włosy.

Jakie są główne zalety peruk z włosów syntetycznych?

Peruki syntetyczne mają szereg zalet, które sprawiają, że są coraz bardziej popularne i chętnie wybierane przez klientki. Oto niektóre z nich:

– przystępna cena – peruki syntetyczne są zazwyczaj sporo tańsze niż peruki naturalne,
– łatwość i trwałość stylizacji – syntetyczne peruki nie wymaga tak wielu zabiegów, jak naturalne, aby zachować nadany im kształt i objętość przez dłuższy czas,
– bogaty wybór modeli i kolorów – peruki z syntetycznych materiałów są dostępne w wielu długościach i odcieniach, co sprawia, że można łatwiej dopasować je do swojego typu urody, karnacji, stylu ubierania,
– dobrej jakości peruka syntetyczna ma bardzo naturalny wygląd – dzięki nowoczesnym technologiom i materiałom, peruki syntetyczne nie odbiegają wyglądem od naturalnych włosów, nie mają sztucznego połysku ani sztywności.

Czy peruki syntetyczne to produkt tylko dla kobiet?

To jedno z często pojawiających się pytań. Oczywiście, że nie. Peruki syntetyczne to produkt przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, którzy borykają się z problemami utraty włosów. Oczywiście panowie, przynajmniej spora ich część o wiele lepiej radzi sobie z ich brakiem, przyzwyczajając się z czasem do swojej nowej stylizacji bez włosów. W przypadku pań jest to o wiele trudniejszy temat. Jak wspomnieliśmy na wstępie, naturalne włosy to element kobiecości bez, którego większość pań bardzo źle sobie radzi. Dobra wiadomość jest taka, że firmy wyspecjalizowane w perukach oferują peruki damskie z grzywką, z przedziałkiem, z lokami, z falami czy z prostymi włosami. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Podsumowanie

Peruki damskie syntetyczne to świetny sposób na chwilową zmianę swojego wyglądu, ukrycie niedoskonałości włosów lub po prostu test przed gruntowną zmianą np. koloru i długości posiadanych włosów. Peruki syntetyczne oferują naprawdę wiele możliwości a poza tym są dostępne w atrakcyjnych cenach, są łatwe w pielęgnacji a dobrze dobre, są praktycznie nie do odróżnienia od prawdziwych włosów. Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek problemy z włosami zachęcamy do zainteresowania się tematem peruk. Już za kilkaset złotych można nie tylko poprawić swój wygląd, ale przede wszystkim poczuć się pewniej zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Może Ci się również spodoba