Co zrobić by mieć lśniące i gęste włosy?

Gęste i lśniące włosy, to marzenie wielu osób. Niestety, nie każdy może cieszyć się bujną czupryną. Istnieją jednak sposoby, aby poprawić wygląd włosów. W tym artykule zdradzamy kilka z nich. Zachęcamy do lektury.

Po pierwsze – wprowadzenie drobnych zmian

Wydawać by się mogło, że codzienne mycie włosów to klucz do pięknej i lśniącej fryzury. Otóż nic bardziej mylnego. Nawet w przypadku włosów ze skłonnościami do przetłuszczania się, warto zrezygnować z ich codziennego mycia. Dlaczego? Mianowicie dlatego, że stosowanie szamponów zmywa z włosów całe sebum, a tym samym pozbawia ich naturalnej ochrony. Ponadto, żeby móc cieszyć się gęstymi włosami, należy zrezygnować z wykręcania ich w dłoniach po umyciu, a także z intensywnego wycierania ręcznikiem. Wszystkie te czynności, znacznie osłabiają włosy i przyczyniają się do powstawania uszkodzeń w ich strukturze. W związku z powyższym, przy stosowaniu tego typu praktyk, z całą pewnością nie ma mowy o bujnej czuprynie.

Po drugie – stosowanie odpowiednich kosmetyków

O higienę włosów należy dbać i co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Warto zaznaczyć jednak, że nie wszystkie, dostępne w drogeriach kosmetyki, okazują się być dla nich odpowiednie. Wynika to z obecności w ich składzie wielu związków chemicznych, które przy dłuższym stosowaniu, fatalnie wręcz wpływają na kondycję włosów, powodując ich przesuszanie i wypadanie. Dlatego też szukając odpowiedniego szamponu do włosów, należy zwracać szczególną uwagę na skład danego preparatu. Warto, aby był pozbawiony siarczanów, miał zrównoważone pH i w delikatny sposób oczyszczał i chronił włosy. Doskonałym wyborem w tej kwestii, okaże się m.in. Kevin Murphy szampon, dostępny w e-sklepie Fontanna Młodości, pod adresem: e-fontanna.com.pl.

Po trzecie – używanie preparatów na porost i wypadanie włosów

Dobrym sposobem na to, aby mieć gęste i lśniące włosy, jest preparat na porost włosów. Jego rola, to wspomaganie fizjologicznego wzrostu włosów oraz chronienie ich, przed wypadaniem. Tego typu preparaty są dostępne zarówno w formie olejków do wcierania, jak i odżywek na włosy. Przeznaczone dla mężczyzn i kobiet, przy regularnym stosowaniu, zgodnie z zaleceniem producenta, mogą przynosić imponujące efekty. Warto pamiętać jednak o tym, że tego typu specyfiki sprawdzają się wyłącznie w przypadku łysienia fizjologicznego, nie zaś patologicznego. To ostatnie wymaga innego postępowania i najczęściej jest to przeszczep włosów. Dlatego też warto skonsultować ze specjalistą, co jest przyczyną nadmiernej utraty włosów i podjąć stosowne działania w tym zakresie.

Może Ci się również spodoba