Chlorofil (chlorophyll) – sprawdzony sposób na młodość

Zachowanie zdrowia i młodzieńczego wyglądu na długi czas to dążenie każdego z nas. Nie jest tajemnicą, że odpowiednio skomponowana dieta oraz dopasowana suplementacja znacząco wpływa na stan zdrowia. Chlorofil (chlorophyll) to jeden ze związków chemicznych naturalnie występujący w przyrodzie, który zalecany jest do regularnego stosowania. Jeśli chcesz dowiedzieć się dlaczego — przeczytaj tekst. 

  1. Czym jest chlorofil (chlorophyll)?
  2. Dobroczynne działanie chlorofilu
  3. Jak suplementować Chlorofil (chlorophyll)?

Czym jest chlorofil (chlorophyll)?

Chlorofil (chlorophyll) to zielony barwnik występujący w roślinach. Jest obecny w procesie fotosyntezy. Niemiecki chemik Richard M.Willstätter odkrył dobroczynne działanie chlorofilu już na początku XX wieku. Jego badania dowiodły, że cząsteczka chlorofilu bardzo przypomina cząsteczki czerwonego barwnika ludzkiej krwi. Na ich budowę składa się sieć atomów węgla, tlenu, azotu i wodoru. Jedyna różnica jest taka, że zielony barwnik przyrody zawiera pojedynczy atom magnezu, a czerwony barwnik krwi — atom żelaza.

Dobroczynne działanie chlorofilu

Główną cechą chlorofilu jest działanie detoksykujące. Pobudza usuwanie toksyn, przez co wspomaga oczyszczanie organizmu. Wzmacnia komórki, dzięki czemu usprawnia pracę wszystkich organów wewnętrznych i pomaga zachować silny układ immunologiczny. Poprzez swoje naturalne funkcje oczyszczania krwi zapewnia prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia.

Suplementacja chlorofilu może być szczególnie pomocna dla osób, które borykają się z problemem nadmiernej potliwości. Chlorofil doskonale sprawdza się jako naturalny dezodorant. Przez to, że jest odpowiedzialny za usuwanie toksyn z organizmu, jego działanie neutralizuje nieprzyjemny zapach ciała. Regularne stosowanie pozwala wyeliminować poczucie dyskomfortu i zawstydzenia.

Odpowiednie dawkowanie chlorofilu pomaga również w zachowaniu dobrej kondycji skóry, paznokci i włosów. Przyspiesza regenerację oraz reguluje PH skóry. Pomoże w problemach z nadmiernym wypadaniem włosów, łamliwością paznokci, czy problemami skórnymi.

Jak suplementować Chlorofil (chlorophyll)?

Najlepszą opcją na to, aby dostarczyć chlorofil organizmowi, jest dieta bogata w zielone warzywa. Sałata, kapusta, jarmuż, szpinak czy natka pietruszki są bogate w witaminy i minerały, a jednocześnie zawierają mnóstwo chlorofilu.

W sklepach i aptekach dostępne są suplementy diety z chlorofilem w kilku formach. Jedną z najłatwiej przyswajalnych jest bez wątpienia chlorofil w płynie (np. https://pharmavita.com.pl/liquid-chlorophyll-473-ml-p-45.html). Stanowi skoncentrowane źródło chlorofilu i łatwo jest go dawkować. Może również być używany jako dodatek do koktajli lub świeżo wyciskanych soków. Dla tych, którym nie odpowiada smak chlorofilu w wersji płynnej, stworzono kapsułki i tabletki.

W trakcie suplementacji należy zapoznać się z informacjami w ulotce. Nie należy przekraczać zalecanej porcji i trzeba pamiętać, że wszelkiego rodzaju suplementy nie mogą być traktowane jako substytut zróżnicowanej diety, a stanowią jedynie jej uzupełnienie.

Produkty zawierające dużo chlorofilu często zaliczane jest do grupy tzw. “super foods”. Jest to żywność pełna witamin i minerałów wspierających oczyszczanie organizmu. Ich regularne spożywanie pomaga zachować dobre zdrowie i młody wygląd. Chlorofil w płynie, jako suplement diety, to łatwy sposób na dostarczenie organizmowi wartościowych substancji. A regularne stosowanie z całą pewnością przyniesie widoczne i odczuwalne efekty.

Może Ci się również spodoba