Co założyć na weselne poprawiny? Czyli jak się ubrać na poprawiny jako gość?

Po zakończonym weselu wracamy do domu żeby odespać te przetańczone godziny. Niestety, nie mamy wiele czasu na odpoczynek, ponieważ trzeba jeszcze raz wrócić do weselnej sali na poprawiny. W tym momencie uświadamiamy sobie, że wczorajszy strój nie nadaje się, aby ponownie go założyć. Jeśli nie przygotowaliśmy drugiego kompletu, to musimy znowu wymyślić jak się ubrać na poprawiny jako gość.

Jak się ubrać na poprawiny jako gość?

Poprawiny zyskały stałe miejsce w polskiej kulturze. Organizowane są po to, żeby nie zmarnowało się pozostałe jedzenie oraz aby jeszcze raz uczestniczyć w szczęśliwych chwilach życia nowożeńców. Poprawiny są mniej uroczyste niż samo wesele, dlatego nie ma obowiązku ubrania się ponownie w elegancką odzież. Chyba, że ktoś ma na to po prostu ochotę. Nadal utrzymana zostaje atmosfera poprzedniej nocy, ale jest odpowiednio stonowana, w takim wypadku jesteśmy zmuszeni się do niej dostosować swoim wyglądem. Goście powinni wystroić się szykownie, ale nie jednokolorowo. Mile widziane są różne barwy lub wzorzyste rzeczy. Trzeba pamiętać, że to przyjęcie jest nadal częścią uroczystości zaślubinowych, zatem na pewno nie wypada przyjść w dresach i t-shircie.

DLA KOBIETY

Panie, które nie mają ochoty na szpilki mogą założyć wygodne buty na płaskiej podeszwie. W zależności od upodobania na poprawiny nadaje się także sukienka albo spódnica z dopasowaną bluzką. O ile mamy dobre relacje z młodą parą, to jako gość możemy sobie pozwolić na codzienną garderobę typu zwykłe dżinsy i koszula. Wystarczy również delikatny makijaż podkreślający naszą urodę. Należy dobrać dodatki tak, aby komponowały się z naszą kreacją.

DLA MĘŻCZYZNY

Niektórzy panowie na pewno zdecydowaliby się jeszcze raz założyć wcześniejszy komplet, jednak kiedy zobaczą, że jest przepocony po poprzedniej zabawie, to nawet oni będą zmuszeni znaleźć nowe przebranie. Najlepszym rozwiązaniem byłby letni garnitur z koszulą bez krawata. Jednak dobra będzie również normalna koszula z podwiniętymi lub krótkimi rękawami w połączeniu ze spodniami od garnituru.

 

Może Ci się również spodoba