Pranie wodne i chemiczne – czym się różnią?

Jeśli mieszkasz w stolicy i masz w domu stertę ubrań pełnych trudnych do usunięcia plam, skorzystaj z usługi, jaką jest pranie na telefon! Warszawa to zagłębie profesjonalnych pralni, oferujących zarówno pranie wodne, jak i chemiczne. Nie wiesz, którą opcję wybrać? Poniżej kilka wskazówek, czym różnią się obie metody prania.

Pranie chemiczne – czym jest i na czym polega?

Jedną z najpopularniejszych technik pralniczych, stosowanych obecnie na świecie, jest metoda prania chemicznego, popularnie nazywana praniem na sucho. Polega ona na tym, że brudne tkaniny poddawane są działaniu rozpuszczalników, które dokładnie wnikają we włókna i bezinwazyjnie usuwają drobiny tłuszczu i inne zabrudzenia. Pralnie stosują opatentowane, delikatne rozpuszczalniki, które nie niszczą tkanin.

Pranie chemiczne odbywa się w specjalistycznych pralkach, dozujących rozpuszczalniki w określonych cyklach. Ilość cykli zależy od specyfiki plam – im bardziej są one wżarte w materiał, tym dłużej trwa cały proces. Po zakończonym praniu na sucho pracownicy pralni prasują ubrania. Warto zauważyć, że metoda prania chemicznego jest w pełni bezpieczna – odzież nie ma nieprzyjemnego zapachu ani nie wydziela toksycznych związków.

Pranie wodne: co to jest i gdzie można je zamówić?

Alternatywą dla prania chemicznego jest klasyczne pranie wodne, z wykorzystaniem wody i detergentów. Jest to jedna z najpopularniejszych i najbardziej skutecznych metod wywabiania plam z odzieży. Po włożeniu brudnych ubrań do pralki, następuje wybór odpowiedniego programu, dozowanie środków piorąco-czyszczących, odwirowywanie brudnej wody, płukanie i uzdatnianie tkanin. W końcowej fazie personel pralni prasuje rzeczy i przygotowuje do odbioru.

Gdzie można zlecić pranie na telefon? Warszawa, Kraków, Gdańsk i Wrocław to jedne z wielu polskich miast, w których są świadczone tego typu usługi – pranie wodne i chemiczne. Jak wyszukać najbliższą pralnię? To proste! Skontaktuj się z nami i dowiedz, czy w Twojej okolicy funkcjonuje pralnia EBS.

Może Ci się również spodoba