Kontroluj swoją sylwetkę

Większość kobiet najbardziej ufa wadze łazienkowej jako najlepszemu źródłu informacji odnośnie sylwetki, utraty masy ciała i poprawy kondycji fizycznej. Warto jednak podkreślić, że regularne mierzenie segmentów naszego ciała wielokrotnie daje nam bardziej wiarygodną informację o tym, jak poprawiamy nasza sylwetkę. Osoby ćwiczące na siłowni na pewno bardziej będą zainteresowane pomiarami, ponieważ masa ich mięśni często się zwiększa, więc waga ciała nie zmienia się drastycznie, ale wygląd już tak.

Dlaczego warto mierzyć obwód sylwetki?

Jest to ważne, kiedy próbujemy zebrać informacje o zmianie naszej sylwetki i porównać z tygodnia na tydzień, co udało się nam osiągnąć poprzez ćwiczenia i diety. Dodatkowo pomaga nam to w kupowaniem ubrań na stronach internetowych. Dobrym przykładem może być kupowanie spodni, co wydaje się być dosyć karkołomne. W tym celu warto wiedzieć, jaki jest obwód naszego pada i ud? Czy to wszystko? A jak zmierzyć obwód łydki i czy warto?

Jak zmierzyć obwód łydki?

Każda z kobiet jest zbudowana inaczej. Czasami kobiety mają zupełnie inne proporcje i warto zainteresować się poszczególnymi partiami ciała, które są problemowe podczas kupowania ubrań. Kupując spodnie warto zmierzyć także łydki, dzięki czemu spodnie będą pasowały także i w tym miejscu. Osoby, które ćwiczą nogi z pewnością też zauważą zmiany w kształcie łydek. Zatem jak zmierzyć obwód łydki?
Warto poprosić kogoś o pomoc, dzięki czemu pomiar będzie wykonany prawidłowo. Należy stanąć w lekkim rozkroku i rozłożyć ciężar równomiernie na dwie nogi. Za każdym razem, kiedy mierzymy obwód warto stawiać stopy w tej samej odległości od siebie. Następnie owinąć metr krawiecki dookoła najszerszej linii łydki. Metr krawiecki nie powinien wbijać się w ciało, a jedynie do niego przylegać. Pomiar trzykrotny powinien dać wiarygodną średnią, którą warto zapisać i porównać z następnym rezultatem. Mierzenie obwodu co tydzień lub dwa pomoże nam kontrolować naszą sylwetkę i motywować się do dalszych działań.

Może Ci się również spodoba