Japońskie toalety.

Japonia jest znana jako kraj wschodzącego słońca i kwitnącej wiśni. Ale równie dobrze za parę lat może być także kojarzona jako kraj upychaczy i śpiewających toalet. Skąd się zatem biorą takie spostrzeżenia?

Japońscy upychacze

W trakcie godzin szczytu, stacje metra i kolei Japońskich są bardzo przepełnione dlatego niektórzy pracownicy stacji zatrudniani są tylko po to aby upychać ludzi w pociągach aby zmieściło się ich jak najwięcej zanim zamkną sie drzwi.

Śpiewające toalety

Istnieją dwa rodzaje ubikacji spotykanych w Japonii. Pierwsze to najstarsze ubikacje kucane, drugi rodzaj stanowią współczesne muszle klozetowe.
Toalety japońskie są bardzo nowoczesne, aby wykorzystać ich możliwości dobrze wiedzieć co oznaczają te wszystkie przyciski, które znajdują się na panelu sterującym. Niektóre z tych funkcji to:
– ogrzewanie siedzenia
– polewanie ciepłą wodą
– włączanie muzyki
– suszenie

W Europie ten rodzaj toalet to jeszcze temat bardzo mało znany. Konkuruje on ze standardowymi bidetami, które są popularne od wielu lat na starym lądzie. Zazwyczaj słyszał o nich jedynie ktoś kto zetkną się z tym wynalazkiem w trakcie podróży po Japonii. W niektórych krajach takich jak Australia, Wielka Brytania czy Irlandia montowanie tego typu urządzeń jest utrudnione ze względów bezpieczeństwa. Z tego tytułu przepisy zabraniają instalowania urządzeń w pobliżu gniazdek elektrycznych. A taki sprzęt wymaga z zasilania prądem.
Standardowa japońska toaleta zawiera pilot, niezbyt skomplikowana ale również niezbyt banalne w obsłudze, szczególnie dla kogoś , kto ma z nią kontakt po raz pierwszy. Absolutnym hitem jaki wyróżnia toalety japońskie jest natrysk, który można regulować i dostosowywać do swoich potrzeb, w zależności od stopnia zaawansowania.

Toalety publiczne

Toalety publiczne w Japonii są zawsze bardzo czyste, nawet w Tokio gdzie przewija się dziesiątki tysięcy osób dziennie.
Większość toalet posiada wbudowany bidetowy system spryskiwania tylnej części ciała. Są one znane jako umywalki i są obecnie normą w domach i ładniejszych toaletach. Jednak na niektórych stacjach kolejowych i w innych publicznych toaletach nadal można znaleźć tradycyjną japońską toaletę podłogową.

Może Ci się również spodoba