Czym jest biorezonans magnetyczny?

Medycyna to szeroka dziedzina, która stale się rozwija. Ogrom teorii, metod oraz innowacyjnych technologii pozwala tworzyć nowe sposoby diagnozy i leczenia schorzeń. Biorezonans magnetyczny to metoda, która ma zwolenników oraz przeciwników. Mimo braku dowodów naukowych na jego działanie nadal wykorzystywany jest jako bezinwazyjna terapia.

Biorezonans magnetyczny — co warto o nim wiedzieć?

Biorezonans magnetyczny to nic innego jak metoda diagnostyki wykorzystywana w ramach praktyki medycyny alternatywnej. Oparty na metodzie MORA, korzysta ze zjawiska elektromagnetyzmu. Wykonywany przy pomocy specjalistycznych urządzeń, takich jak analizator kwantowy. Według twórców metody, w organizmie człowieka, każdy obecny patogen jest w stanie emitować konkretne, określone skale drgań. Dzięki temu biorezonans jest w stanie rozpoznać i wspomóc leczenie konkretnych chorób. Mimo że nie jest to metoda naukowa, posiada wielu zwolenników.

Warto pamiętać, że wykonywanie biorezonansu magnetycznego zawsze powinno odbywać się z zachowaniem bezpieczeństwa i z użyciem odpowiednich urządzeń. Amatorska diagnoza może okazać się nieprawidłowa i wprowadzać w błąd. Przed skorzystaniem z biorezonansu magnetycznego należy upewnić się, że nie ma ku niemu przeciwwskazań (ciąża, rozrusznik serca, choroba nowotworowa), a badanie nie stanowi dla nas zagrożenia. Ze specjalistycznych urządzeń, oferowanych, chociażby przez dystrybutora EDUSOL, powinny korzystać jedynie wykwalifikowane osoby, posiadające niezbędną wiedzę do jego prawidłowego użytkowania.

Zastosowanie biorezonansu magnetycznego

Przede wszystkim biorezonans magnetyczny wykorzystywany jest w celu diagnozy alergii pokarmowych oraz nietolerancji. Co więcej, zwolennicy podkreślają jego skuteczność w wykrywaniu infekcji pasożytniczych oraz jako element uzupełniający w leczeniu alkoholizmu i uzależnienia od nikotyny. Dodatkowo wspiera organizm w jego wzmocnieniu i eliminuje patogeny.

Warto jednak pamiętać, że biorezonans nie ma potwierdzonej naukowo skuteczności i wielu lekarzy podchodzi do niego sceptycznie. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, czy jest to metoda właściwa. Co prawda nie ma stwierdzonych skutków ubocznych, jednak przed jego zastosowaniem warto skontaktować się ze specjalistą, tak aby nie zagrażał on naszemu życiu i zdrowiu.

Może Ci się również spodoba