Jak dobrać suknię do ślubu cywilnego?

Podczas ślubów kościelnych, istnieje szereg zwyczajów dotyczących między innymi wyglądu panny młodej. Charakterystyczna jest przede wszystkim biała suknia, często również welon. W przypadku ślubu cywilnego bohaterka tego wydarzenia ma nieco więcej opcji do wyboru. O czym zatem pamiętać, wybierając suknię? Czytaj dalej, jeśli chcesz uzyskać kilka wskazówek.

Suknia na ślub cywilny – przegląd opcji

Zapewne wszystkie kobiety chciałyby czuć się wyjątkowo w dniu swojego ślubu, ale dla każdej z nich oznacza to coś innego. Z tego powodu warto zapoznać się z dostępnymi opcjami, aby znaleźć tę najlepiej dopasowaną do swoich upodobań. Dawniej, zgodnie ze zwyczajem, białe suknie były przeznaczone dla ślubów kościelnych, obecnie jednak reguły te nie są aż takie sztywne i można wybierać je również w przypadku ceremonii cywilnych. Jest to spowodowane tym, iż po ceremoniach cywilnych są również organizowane huczne wesela, a Pany Młode marzą o założeniu w tym dniu wymarzonej suknie ślubnej.  Można zdecydować się na kreację z nietypowym wzorem. Tak naprawdę nie ma w tej chwili żadnych ograniczeń w kolorystyce czy w fasonie, a także w charakterze uroczystości, zwłaszcza że wiele z nich odbywa się w plenerze. Bardzo ważną kwestią jest dopasowanie rozmiaru stroju. Na rynku dostępne są od jakiegoś czasu  sukienki do ślubu cywilnego plus size. Co więcej, kreacja do ziemi nie jest wymogiem. Można wybrać krótszą sukienkę o ciekawym kroju, na przykład z odkrytymi plecami czy głębszym dekoltem. Warto stawiać na stroje podkreślające atuty danej kobiety. Jest naprawdę wiele dostępnych opcji, dlatego z pewnością każda przyszła panna młoda znajdzie coś dla siebie.

Poza wyglądem kreacji bardzo ważne jest to, aby była ona po prostu wygodna. Panna młoda powinna czuć się komfortowo i pięknie w ten szczególny dzień. Obecnie nietrudno znaleźć suknie ślubne plus size o różnych krojach, dlatego rozmiar nie powinien stanowić problemu. Warto zastanowić się nad wyglądem wymarzonej kreacji, zapoznać się z dostępnymi opcjami, a w razie potrzeby skorzystać z porady pracowników specjalistycznych salonów.

Dodatki do sukien na ślub cywilny

Suknia ślubna stanowi najważniejszy element kreacji, ale warto zadbać również o uzupełnienie jej poprzez dodatki, takie jak biżuteria. Na głowę można założyć welon, tiarę lub wianek czy naturalne kwiaty. Jeśli ślub odbywa się w chłodniejszy dzień, warto zaopatrzyć się również w pelerynę czy narzutkę. Sklepy z sukniami ślubnymi często oferują dodatki tego typu, przykład stanowi salon IDEO DESIGN, w którym można zaopatrzyć się w dodatki ślubne PLUS SIZE.

Biżuteria we włosach, welon czy naturalne kwiaty? Wszystko zależy od stylu sukni i oprawy wesela. W pierwszej kolejności zastanówmy się nad klimatem uroczystości i własnym stylem, który nie musi ślepo podążać za wystrojem sali weselnej czy miejscem ślubu. To Panna Młoda w tym dniu realizuje swoje marzenie ważne, tylko aby wszystkie elementy stylizacji ślubnej były spójne i pasowały od siebie w stylu.

Może Ci się również spodoba