Weź oddech od Warszawy!

Chyba niewiele pomyli się ten, kto wysunie tezę, że specjalizacja pulmonologiczna to ta, która może wyjątkowo wręcz nie narzekać na brak pracy w naszym kraju przez najbliższe kilkadziesiąt lat.

 

Katastroficzny stan powietrza, smog, złe nawyki Polaków, zwłaszcza nagminne palenie, spaliny samochodowe, wszystko to sprawia, że jak być może nigdy dotąd potrzebny jest lub będzie każdemu dobry pulmonolog. Warszawa nie należy tu do wyjątków. Wręcz przeciwnie! Nie rozpieszcza swoich mieszkańców czystym powietrzem, co często przekłada się na takie choroby, jak astma czy przewlekła obturacyjna choroba płuc.

 

A z nimi nie ma żartów! Przede wszystkim należy pamiętać, że są to choroby przewlekłe – pulmonolog, Warszawa czy Łódź, pomoże nam jedynie w zapobieganiu ich nawrotom i łagodzeniu objawów, ale czy z nich wyleczy? Trudna sprawa. Dlatego jak zwykle lepiej zapobiegać niż leczyć – jeśli jeszcze można. Jak na przykład? Na przykład zwiększając liczbę godzin spędzonych… poza stolicą. Z tym zgodzi się każdy pulmonolog, Warszawa jest wspaniała, ale czasem… trzeba wziąć od niej oddech.

Może Ci się również spodoba