Jak dbać o rzęsy?

Każda kobieta chce mieć piękne rzęsy. Niestety, nie każda pani może być dumna z własnych rzęs. Powodem może być niesatysfakcjonująca długość rzęs i stan rzęs. Bardzo dużą popularnością cieszą się zabiegi, które mogą pozytywnie wpłynąć na porost rzęs i zatrzymać nadmierne wypadanie rzęs. Najtańsza metoda to olej rycynowy, który wzmaga proces odrastania rzęs i sprawia, że rzęsy są piękniejsze. Rzęsy same w sobie stanowią ochronę dla oczu. Akurat najmniej się myśli o takim przeznaczeniu rzęs. Rzęsy są po prostu ozdobą. Można je upiększyć za pomocą tuszu do rzęs lub profesjonalnych produktów do koloryzacji brwi i rzęs. Sprawdź, jak szybko rzęsy rosną i dowiedz się, jak poprawić ich kondycję.

1. Wzrost rzęs, czyli jak wygląda proces odrastania rzęs

2. Jak przyspieszyć odrastanie rzęs?

Naturalne rzęsy nie zawsze są ładne. Najczęściej chodzi o to, że jest ich zbyt mało, są za krótkie lub mają niezbyt wyrazisty kolor. To samo może się tyczyć brwi. Kobiety stosują różne techniki upiększania rzęs. Najczęściej podstawowym kosmetykiem jest tusz do rzęs, przy czym trzeba go dopasowywać do swoich indywidualnych potrzeb. Może to być tusz podkręcający rzęsy, tusz wydłużający rzęsy, rusz pogrubiający rzęsy, a nawet tusz imitujący efekt sztucznych rzęs. Panie koloryzują rzęsy i brwi za pomocą henny (najczęściej chodzą na takie zabiegi do gabinetów kosmetycznych). Coraz częściej mówi się o makijażu permanentnym, który gwarantuje fantastyczne efekty na długi czas.

Wzrost rzęs, czyli jak wygląda proces odrastania rzęs

Ogólnie rzecz biorąc, na górnej powiece rośnie pomiędzy 200 a 300 rzęs, natomiast na dolnej powiece jest ok około 100. Zupełnie normalne jest wypadanie rzęs — każdego dnia traci się kilka rzęs.

Rzęsy rosną zdecydowanie wolniej niż włosy czy paznokcie. Odrost rzęs to dość indywidualna sprawa — średnio trwa około 2 miesięcy (trzy miesiące też mogą stanowić normę). Cykl wzrostu rzęs może być też krótszy (są osoby, którym szybko rosną rzęsy). Niektóre osoby mogą narzekać na to, że im zbyt długo odrastają rzęsy.

Rzęsy odrosną w trzech fazach. Chodzi o okres anagenu (jest to faza wzrostu), okres katagen (czyli fazy przejścia) oraz o ostatnią fazę wypadania (jest to faza telogenu lub faza spoczynku).

Jak przyspieszyć odrastanie rzęs?

Jeśli rzęsy odrastają zbyt wolno, można zacząć zastanawiać się, czy stosowana dieta zawiera odpowiednie składniki odżywcze. Żywotność rzęs znacznie osłabia głodówka lub niewłaściwie ułożona dieta. Głodzenie się może spowodować wypadanie włosów. Szczególnie ważne jest, by zbytnio nie narażać się na stres, gdyż pod jego wpływem rzęsy też mogą wypadać.

Rzęsom mogą nie odpowiadać też stosowane kosmetyki i zabiegi kosmetyczne. Rzęsy mogą wypadać po zabiegu przedłużania rzęs.

Bardzo dobrze na rzęsy działa olejek rycynowy — dość szybko poprawi kondycję rzęs. Można stosować suplementy diety. Do wzrostu włosów na powiekach mogą przyczynić się produkty typu serum lub odżywka.

Może Ci się również spodoba