Jak spędzić czas z dzieckiem w domu?

Postępująca ilość osób dotkniętych zakażeniem koronawirusem spowodowała zamknięcie żłobków, przedszkoli i szkół. Wielu rodziców musiało pozostać w domach ze swoimi dziećmi.

 

Akcja zostań w domu i jej zasięg tylko to potwierdzają. Pierwsze dni mogą dać nam fałszywe przekonanie, że nie będzie problemu z zagospodarowaniem czasem. Ale po kilku dniach, kiedy mieszkanie jest już posprzątane, zakupy zrobione, posiłki przyrządzone pojawia się pytanie o sposoby na spędzenie czasu z dzieckiem w domu. Tym bardziej, że nikt nie wie, ile jeszcze potrwa kwarantanna.

 

A tablet lub telefon nie są przecież rozwiązaniami na dłuższą metę. Na szczęście z pomocą przychodzi internet. Jak się okazuje, sposobów na spędzenie czasu z dzieckiem w domu może być mnóstwo. Sposób w jaki spędzimy czas z dzieckiem zależy przede wszystkim od jego temperamentu, ruchliwości, umiejętności skoncentrowania się na jednym zadaniu przez dłuższy czas i czasu, w jakim samo potrafi się sobą zająć. W poszukiwaniu sposobu na spędzenie czasu z dzieckiem w domu można wykorzystać zarówno najnowsze aplikacje i gry jak i sięgnąć pamięcią do zabaw w które sami bawiliśmy się jako dzieci. Ważne jest, by ten czas mądrze wykorzystać.

Może Ci się również spodoba