Jak ubierać dzieci wiosną?

Jako rodzice musimy zadbać o to, by nasze dzieci były ubrane odpowiednio do panujących warunków atmosferycznych. Wiosna to wspaniały czas, gdy przyroda budzi się do życia, a zimowy chłód powoli odchodzi w zapomnienie. To klasyczna przejściowa pora roku, w której bardzo musimy uważać na to, by nasze maluchy miały odpowiednią garderobę, która ochroni je przed zimnem i jednocześnie będzie bardziej przystosowana do wzrastającej temperatury. W związku z tym powoli w głąb szafy przenosimy ciepłe i grube ubrania zimowe i zastępujemy je trochę lżejszymi alternatywami.

Wiosną wciąż warto stawiać na warstwowe ubieranie, czyli ubranie dziecka na cebulkę. Dzięki temu w ciągu kilku chwil maluch lub jego rodzic będzie mógł zdjąć część garderoby, aby dostosować grubość wszystkich warstw do temperatury. Analogicznie dziecko w ten sposób można bardzo szybko ubrać w dodatkowe ubrania. Przede wszystkim postawmy na kurtkę przejściową oraz cieńszą czapkę. W ten sposób zadbamy o to, by nasze dziecko wciąż było ciepło ubrane i posiadało odpowiednią izolację oraz ograniczymy ryzyko ewentualnego przegrzania.

Jakie ubrania sprawdzą się wiosną?

Modne szaliki i apaszki pozwolą na zabezpieczenie szyi dziecka przed chłodem i wiatrem. W szafie wiosennej warto uwzględnić również kalosze, które idealnie sprawdzą się w deszczowe dni lub na początku wiosny, gdy na ulicach spotykamy jeszcze pośniegowe kałuże. Kolejne klasyczne ubrania na wiosnę to sweterki lub bluzy, które pasować będą zarówno chłopcom oraz dziewczynkom. W przypadku dziewczynek warto postawić również na rajstopki i spódniczki lub spodnie z długimi nogawkami. U chłopców doskonale sprawdzają się dłuższe spodnie, które pozwalają im na ruchliwość i zabawę i jednocześnie chronią przed zimnem.

Aura wiosenna potrafi być mocno zmienna i zdradliwa. W związku z tym nie ufajmy od razu pierwszym promykom słońca, które wówczas nie jest jeszcze tak mocno jak latem. Dziecko wciąż powinno być ciepło i wygodnie ubrane, abyśmy zadbali o jego komfort i bezpieczeństwo. Wiosenne ubrania będą trochę lżejsze niż zimowe, jednak zimowa czapka lub grubsze spodnie wciąż mogą się przydać, zwłaszcza w chłodne poranki lub wieczory. Im późniejsza wiosna, tym sukcesywnie możemy wprowadzać lżejszą garderobę. Jeżeli szukacie prestiżowych wiosennych ubrań dla dzieci to koniecznie sprawdźcie kolekcje w butiku https://jacadi.pl/.

Może Ci się również spodoba