Regeneracja włosów po zimie

Nieodpowiednia pielęgnacja włosów oraz ciężkie dla nich warunki w sezonie jesienno-zimowym, odbijają się na ich kondycji. Noszenie czapek, szalików i zmiany temperatury negatywnie na nie wpływają.

 

Często bywa tak, że nasza czupryna po zimie woła o ratunek. Kosmyki są rozdwojone, przesuszone, bez blasku. Na wiosnę warto więc specjalnie zatroszczyć się o przywrócenie włosom blasku i życia. Najważniejszym i pierwszym punktem w pielęgnacji włosów jest ich ścięcie. Włos jest martwym wytworem naskórka i niestety żadnym specyfikiem go nie skleimy. Oprócz tak drastycznych środków, powinniśmy odpowiednio zaplanować naszą nową pielęgnację. Jeżeli nie mamy wystarczająco dużo czasu na robienie domowych mikstur czy maseczek, równie dobrze możemy skorzystać z oferty kosmetyków dostępnych w drogeriach.

 

Polecanym produktem jest maska do włosów. Ten kosmetyk to prawdziwa bomba witaminowa i dzięki zawartości licznych składników odżywczych i pielęgnacyjnych, pasma bardzo szybko odzyskają kondycję. Nie naprawi ona uszkodzeń włosów, jednak mocno je nawilży i odżywi, dzięki czemu będą lepiej wyglądać i lepiej się układać. Dodatkowo ochroni kosmyki przed uszkodzeniami. Warto wybierać takie kosmetyki, które w składzie posiadają dobroczynne oleje. Efekty stosowania maski do włosów, są widoczne stosunkowo szybko i utrzymują się przez długi czas.

Może Ci się również spodoba