Nadwaga – co robić?

Coraz częściej pojawiające się reklamy środków na odchudzanie to znak, że zbliża się wiosna. A tak poważniej, w okresie poprzedzającym tak zwany sezon na bikini jesteśmy bardziej uczulone na punkcie swojego ciała i ewentualnej nadwagi.

 

W przypadku, kiedy faktycznie mamy do czynienia z nadwagą, jest to jak najbardziej uzasadnione. Nadwaga bowiem to nie tylko względy estetyczne i poczucie naszej wartości. Nadwaga to również dodatkowe obciążenie dla stawów i układu krążenia. Osoby z nadwagą są w grupie podwyższonego ryzyka zachorowań na choroby układu krążenia, nadciśnienie, cukrzycę a nawet raka. Nadwaga to również wstęp do otyłości.
Więc jeśli nasze BMI przekracza wartość 25, warto pomyśleć o zmianie nawyków żywieniowych i włączeniu ruchu w nasz plan dnia. Nadwagi łatwiej i szybciej można się pozbyć, im wcześniej podjęte zostaną kroki w celu redukcji masy ciała.
Warto pamiętać, że nadwaga stanowi nie tylko problem natury estetycznej, ale może być zagrożeniem dla zdrowia i potencjalną przyczyną wielu poważnych chorób.

Może Ci się również spodoba