Choroba cywilizacyjna

Z pewnością można stwierdzić, ze otyłość jest chorobą cywilizacyjną dwudziestego pierwszego wieku. Najbardziej zatrważające statystyki dotyczą Stanów Zjednoczonych i=oraz Wielkiej Brytanii. Ale i w Polsce otyłość zaczyna dotykać coraz więcej osób, w tym również dzieci.

 

Przyczyn można upatrywać przede wszystkim w naszym stylu życia i sposobie odżywiania. Siedzący tryb życia, mało ruchu, posiłki zawierające znacznie więcej kalorii niż dzienne zapotrzebowanie. To wszystko sprzyja otyłości.
Otyłość to nie tylko tłuszcz na zewnątrz ale również i wewnątrz naszego ciała. Otyłość jest przyczyną wielu chorób, w tym nadciśnienia i cukrzycy typu drugiego. Odsetek osób otyłych umierających w młodym wieku jest znacznie większy w porównaniu do osób nie dotkniętych tą przypadłością.
Otyłości można oczywiście zapobiec. Najłatwiej chyba przyjąć zasadę “jedz mniej – więcej się ruszaj”. A wiadomo, o wiele łatwiej jest zapobiegać. Pozbycie się kilku dodatkowych kilogramów będzie szybsze i łatwiejsze, jeśli w porę na to zareagujemy.

Może Ci się również spodoba