Nowy trend w odchudzaniu

Co jakiś czas pojawiają się informacje o nowej super diecie, której stosowanie zapewni nam piękną sylwetkę i zdrowie. Wśród zalewu informacji o cudownych sposobach na odchudzanie warto przyjrzeć się diecie ketogenicznej, w skrócie często zwanej dietą keto.

 

Dieta ketogeniczna wywodzi się z przekonania, że człowiek powinien wrócić do pierwotnego sposobu odżywiania, a energię czerpać nie z węglowodanów a z tłuszczy. Podstawą diety ketogenicznej jest więc mięso, najlepiej wołowe. Węglowodany w postaci na przykład pieczywa czy płatków śniadaniowych zostały z diety keto w ogóle wykluczone. Warzywa są dozwolone, aczkolwiek nie wszystkie. Dieta keto dopuszcza spożywanie ogórka, jarmużu czy tez brokułów.
Zwolennicy diety ketogenicznej zapewniają, że taki jadłospis jest dla człowieka najbardziej naturalny, a co za tym idzie przynosi on same korzyści. Jednak wiadomo, każdą dietą można wyrządzić sobie więcej szkód niż pożytku. umiar i zdrowy rozsądek zaleca się każdemu, również osobom na diecie keto.

Może Ci się również spodoba