Najpiękniejsze i zarazem największe koty, chętnie hodowane w Polsce.

Koty to zwierzęta, które tuż po psach, są najpopularniejszymi, domowymi pupilami. Najczęściej, gatunki na które decydują się przyszli właściciele, charakteryzują się niewielkim ciałem oraz masą, gdyż łatwiej zapewnić kotu najlepsze do żucia warunki. Są jednak ludzie, którzy marzą o prawdziwych, ogromnych kotach jak Asher lub Kot Norweski Leśny. Co trzeba jednak wiedzieć, przed zakupem tak dużego kota?

Co trzeba wiedzieć, decydując się na bardzo duże koty domowe?

Kot tak samo jak i pies, potrzebują dużo miejsca do zabawy. Zapewnienie im miejsca do biegania, dba przede wszystkim o ich właściwy rozwój. Kolejnym elementem, równie istotnym jest zapewnienie kotu cichego oraz bezpiecznego miejsca, w którym będzie mógł odpocząć. Większość dostępnych w sklepach legowisk, dostosowane są do potrzeb mniejszych, bardziej popularnych ras kotów, dlatego koniecznie należy zwrócić uwagę na wielkość legowiska podczas jego zakupu. Musi być ono na tyle duże, aby kot mógł swobodnie się w nim położę i odpocząć.

Trzy najbardziej popularne rady dużych kotów, chętnie uprawianych w Polsce.

Kot brytyjski, to wyjątkowo łagodny kot, który uwielbia towarzystwo dzieci. Najczęściej występujące umaszczenie to szare, oraz charakterystyczne dla tego gatunku niebieskie oczy. Doskonale odnajdzie się w towarzystwie dzieci.
Kot Norweski Leśny jest kotem inteligentnym, uwielbiającym polowanie. Doskonale sprawdzi się w domu z ogrodem. Choć jest przyjazny, nie lubi zbyt częstego głaskania, dlatego należy zapewnić mu odpowiednią ilość spokoju. Toleruje inne zwierzęta, jednak jest bardzo nieufny.
Choć wygląda raczej na kota dzikiego, Maine coon to rasa chętnie wybierana przez miłośników dużych kotów. Zwierzęta te, są zwinne, szybkie oraz potrafią wykazać się lenistwem. Charakterystyczna dla tej rasy jest sierść oraz sterczące uszy z włosami na czubku, przypominająca uszy rysia. Zwierzęta te są przyjazne i szybko przywiązują się do człowieka.
Koty, to bardzo inteligentne, zwinne oraz towarzyskie zwierzęta, które doskonale nadają się na domowego pupila. Przed ich zakupem, koniecznie upewnij się, że zapewnisz odpowiednie warunki dla danej rasy., Tylko w ten sposób, unikniesz złych relacji ze swoim pupilem.

Może Ci się również spodoba