Japoński masaż twarzy Kobido – charakterystyka i efekty

W obecnych czasach człowiek powszechnie zmaga się z nadmiernym stresem, natłokiem obowiązków i zbyt dużym pędem życia. Naturalnie więc szukamy sprawdzonych rozwiązań pozwalających skutecznie się zrelaksować i naładować baterie. Jak pokazuje praktyka, jednym z lepszych sposobów są profesjonalne masaże. Pośród nich wyróżnia się styl Kobido – określany mianem japońskiej sztuki, bardzo szybko stał się najpopularniejszym masażem twarzy na świecie.

  1. Czym jest masaż Kobido? – Podstawowe informacje.
  2. Niebywałe efekty masażu Kobido.
  3. Bezinwazyjny japoński lifting twarzy.

Głęboki masaż relaksujący zbawiennie wpływa na cały organizm. Co ciekawe, dzieje się tak również w przypadku, kiedy poddawane są mu nawet pojedyncze fragmenty ciała, np. twarz. Doskonałym tego przykładem jest masaż Kobido – odpręża, odstresowuje, a jednocześnie działa odmładzająco, porównywalnie do liftingu twarzy wykonanego u chirurga plastycznego. Samoczynnie więc nasuwa się pytanie: na czym polega masaż Kobido?

Czym jest masaż Kobido? – Podstawowe informacje

Szczegółowa historia masażu Kobido niestety nie jest nam znana; prawdopodobnie kształtował się on na przestrzeni bardzo wielu pokoleń. Technika ta pochodzi z czasów starożytnych, o czym świadczy sama nazwa (tłumaczy się ją jako “Starożytna droga do piękna”). Przypuszcza się, że Kobido może liczyć od 7 do nawet 10 tysięcy lat!

Największy rozwój masażu przypadł na czasy feudalnej Japonii, kiedy to mistrzowie, tzw. Anma, za pomocą tego rytuału dbali o rodzinę cesarską. Nikt inny nie miał prawa korzystać z masażu Kobido.

Dzisiaj na szczęście każdy człowiek może się oddać w ręce masażysty i bez wątpienia zakochać w efektach, jakie daje Kobido – porównywalnych do zabiegów medycyny estetycznej.

Niebywałe efekty masażu Kobido

Masaż Kobido dzieli się na 5 różnych etapów. Każdy z nich jest bardzo ważny i daje odmienne efekty naszemu organizmowi.

Pierwszym z nich jest masaż tkanek głębokich. To właśnie one odpowiadają za powstawanie zmarszczek na skórze twarzy. Celem masażu, wykonywanego na sucho, jest przeciwdziałanie temu. Następny etap jest ściśle relaksujący. Masażysta skupia się na mięśniach twarzy i karku, zwalczając niekomfortowe, często bolesne napięcia. Jako trzeci następuje tzw. drenaż limfatyczny – polega na pobudzeniu tegoż układu i węzłów chłonnych oraz oczyszczeniu skóry z toksyn.

Podczas czwartego etapu – liftingu – masaż Kobido stymuluje produkcję kolagenu (odpowiedzialnego za zdrowy i młody wygląd twarzy). Na końcu przechodzimy do akupresury, czyli masażu konkretnych punktów na twarzy (energetycznych). Poprawia to samopoczucie i kondycję całego organizmu.

Bezinwazyjny japoński lifting twarzy

Wyraźnie więc widać, że masaż Kobido to perfekcyjne połączenie odstresowującego relaksu z pożytecznymi dla ciała właściwościami. Wykwalifikowani specjaliści zagwarantują nam niemal całkowite odcięcie się od rzeczywistości, czego efekty dostrzeżemy praktycznie od razu.

Co jednak istotne, w pierwszej kolejności należy znaleźć wysokiej klasy, renomowany salon piękności. Nie zapominajmy, że masaż Kobido to prawdziwa sztuka, starożytny rytuał i naturalne sposoby odmładzania skóry w jednym. Każdy masażysta powinien być doświadczonym profesjonalistą, który doskonale wie, jak wygląda Kobido.

Dokładnie tego możemy oczekiwać w salonie: https://drogapiekna.com/zabiegi-kosmetyczne/manualne-terapie-odmladzajace/masaz-kobido/, co potwierdzają wszyscy jego klienci, regularnie powracający na jedyny w swoim rodzaju masaż Kobido.

Może Ci się również spodoba