Ile kosztuje wyjazd do Indii?

Indie to państwo, które stanowi jeden z najpopularniejszych azjatyckich celów podróży polskich podróżników. Nic dziwnego – wspaniałe widoki, odmienna kultura oraz doskonałe jedzenie sprawiają, że to miejsce, które z pewnością warto odwiedzić. Jednak jak obliczyć koszty podróży do Indii?

Przelot i zakwaterowanie

Z Warszawy do New Delphi znajdziemy bezpośrednie przeloty w cenie od 1500 do 2000zł. Zdarzają się również promocje linii lotniczych, podczas których oferowane są przeloty w dwie strony w cenie nawet poniżej 1000zł. Przed wylotem poniesiemy również inne koszty m.in. konieczny jest zakup wizy (od 10 do 25 dolarów amerykańskich za wizę 30-dniową) oraz wymaganych szczepionek. Noclegi w Indiach są stosunkowo tanie, większość miast oferuje niedrogie hostele, w których za jedną osobę zapłacimy od 20 do 40zł. Pokoje dwuosobowe w dobrym standardzie to koszt od 60 do 100zł. Oczywiście, nie brakuje tu również luksusowych apartamentów oraz hoteli, które oferują najwyższy standard zakwaterowania.

Ceny w Indiach

Ceny wyżywienia w Indiach są wyjątkowo atrakcyjne. Na ulicznych straganach znajdziemy przekąski i obiady już od kilku złotych. Za posiłek w miejscowej restauracji zapłacimy od 10 do 20zł. Niedrogi jest również alkohol, a za kolorowe drinki na bazie rumu czy innego wysokoprocentowego trunku zapłacimy nie więcej niż 15zł. Ceny w marketach są zbliżone do cen polskich: bochenek chleba kosztuje ok 2,50zł, zaś za jajka zapłacimy 6,60zł, znacznie tańsze są natomiast owoce, warzywa oraz wędliny i masło. Nieco niższe ceny znajdziemy na bazarach i targach, gdzie zakupić można świeże owoce i warzywo, mięsa, ryby, przyprawy i inne produkty spożywcze od lokalnych sprzedawców, poławiaczy ryb i miejscowych rolników. Warto zwrócić uwagę na stoiska z rękodziełem oraz wyrobami tekstylnymi. Miejscowe towary doskonałej jakości oferowane są w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Musimy pamiętać jednak, że ceny w miejscach turystycznych są nieco zawyżone, dlatego zawsze warto się targować.

Może Ci się również spodoba