Na czym polega pisanie bezwzrokowe?
Zależy Ci na podniesieniu wyników w pracy przy komputerze? Nie ma znaczenia, czy jesteś sekretarzem, księgowym czy programistą – ta metoda pomoże każdemu, kto korzysta z komputera jako narzędzia pracy. Zapraszamy do zapoznania się ze sprawdzoną techniką, która od lat pomaga osiągać niesamowite wyniki.
Wieloletnia tradycja gwarancją rzetelności
Mimo, że szybkie pisanie bezwzrokowe adresowane jest do osób pracujących przy komputerze, zostało opracowane wiele lat przed jego wynalezieniem. Twórcą techniki był Frank McGurrin, stenograf sądowy z Salt Lake City w Stanach Zjednoczonych. Jego obowiązkiem było tworzenie protokołów z rozpraw sądowych za pomocą stenografii, czyli specjalnego systemu skrótów umożliwiającego szybsze przenoszenie mowy na papier. Aby jeszcze bardziej podnieść tempo swojej pracy, w 1876 McGurrin postanowił opracować metodę, dzięki której angażowałby do pracy wszystkie palce oraz nie tracił czasu na wodzenie wzrokiem po maszynie do pisania. W krótkim czasie McGurrin zyskał sławę dzięki wygranej w konkursie pisania na czas. Następnie rozpoczął sprzedaż kursów, które od prawie 150 lat pomagają milionom osób w osiąganiu niesamowitych wyników.
Na czym to polega?
Istotą szybkiego pisania jest automatyzacja. Przeciętny użytkownik klawiatury pisze dwoma palcami, jednocześnie szukając klawiszy wzrokiem. W ten sposób poświęca więcej czasu na szukanie, niż pisanie. Szybkie pisanie bezwzrokowe umożliwia zwiększenie efektywności dzięki przeniesieniu uwagi z klawiatury na ekran oraz wykorzystaniu wszystkich palców do pracy. Poszczególnym palcom przypisano stały punkt wyjścia na klawiaturze oraz sektory obsługiwane wyłącznie przez jeden palec. Energia wykorzystywana dotąd na szukanie zostaje zaangażowana w pisanie, zwiększając tempo ze 150 znaków na minutę do ponad 500.
Nie czekaj! Już dziś zacznij naukę tej metody, a w ciągu kilku tygodni osiągniesz wyniki, które pomogą Ci lepiej zarządzać swoją pracą.
Najnowsze komentarze